Problem z Indy

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Problem z Indy

Nowy postprzez Laik » niedziela, 20 lipca 2008, 17:19

Mam taki problem. Napisałem program wszystko fajnie na moim komputerze działa bez zarzutów, lecz jak przeniosę ten program na inny komputer wyskakuje błąd że nie znaleziono vcl60.bpl. Program kompiluje razem z paczkami. Gdy dodaje tą paczkę ręcznie poprzez Add pisze że ta paczka już znajduje się na liście. Co mogę poradzić ?
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z Indy

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 20 lipca 2008, 19:27

Sprawdź jeszcze raz czy prawidłowo kompilujesz program, musisz włączać wszystkie biblioteki do programu zgodnie z tym opisem: Co zrobić jeżeli program napisany w BCB nie uruchamia się na innych

Biblioteka vcl60.bpl to biblioteka komponentów i zawsze jest dołączana do każdego projektu i nie chodzi o to żeby ją dodać do projektu przez Add to project, lecz o to żeby podczas kompilacji wszystkie potrzebne biblioteki zostały umieszczone w programie.

U ciebie działa gdyż masz na swoim komputerze wraz z zainstalowanym środowiskiem BCB wszystkie niezbędne biblioteki.
Prawdopodobnie nie tylko tej biblioteki brakuje, ale ta jest pierwsza na liście i dlatego program żąda jej jako pierwszej podczas uruchamiania.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości

cron