C++ BUILDER XE3

problemy zwiÄ…zane z oprogramowaniem wszelkiego rodzaju.

C++ BUILDER XE3

Nowy postprzez Corvis » niedziela, 2 wrzeÅ›nia 2012, 23:54

http://www.embarcadero.com/rad-xe3-preview

Właśnie dostałem linka z subskrypcji - jutro wgrywam i testuję ;)
"Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne"

Dr Gregory House
Avatar użytkownika
Corvis
Programista I
Programista I
 
Posty: 880
Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 00:31
PodziÄ™kowaÅ‚ : 80
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 30
System operacyjny: WINDOWS 7 64-bity
Kompilator: Praca - C++ Builder XE2 ENTERPRISE - Update 4, Dom - C++ Builder XE4 - Uddate 1
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Re: C++ BUILDER XE3

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 3 wrzeÅ›nia 2012, 09:03

To już chyba lekka przesada. Kolejne wersje rosną jak grzyby po deszczu. W XE2 z poprawką Update 4 wciąż nie wszystko zostało dopracowane, np. pliki pomocy są ubogie jak w żadnej wcześniejszej wersji. Pierwsza wersja XE2 była tak zbugowana, że można oczekiwać iż XE3 będzie zbugowane w co najmniej takim samym stopniu, lub nawet większym. Żadna wersja Embarcadero nie była w swojej pierwszej wersji pozbawiona masy błędów.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: C++ BUILDER XE3

Nowy postprzez Corvis » poniedziaÅ‚ek, 3 wrzeÅ›nia 2012, 09:22

Nie będę miał okazji być na premierze - jak co roku jestem. Z zapewnień Davida Intersimone wynika, że nowe wersje XE będą wychodzić co roku koniec sierpnia początek września. Niestety też odnoszę wrażenie, że idą w jakaś paranoję. Dlatego teraz zainstalowałem sobie nowe środowisko w domu i tam przetestuję. Chociaż XE2 dalej ma BUGIiiiiiiiiii :oops:
"Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne"

Dr Gregory House
Avatar użytkownika
Corvis
Programista I
Programista I
 
Posty: 880
Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 00:31
PodziÄ™kowaÅ‚ : 80
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 30
System operacyjny: WINDOWS 7 64-bity
Kompilator: Praca - C++ Builder XE2 ENTERPRISE - Update 4, Dom - C++ Builder XE4 - Uddate 1
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Re: C++ BUILDER XE3

Nowy postprzez SP_CeZaR » Å›roda, 19 wrzeÅ›nia 2012, 17:23

Ja jestem świeżo po instalacji ECB XE3 i praktycznie jedyne uczucie to wielki zawód. Siedziałem od dawien dawna na starym, poczciwym BCB6 i nie interesowałem się kolejnymi wersjami. Jednak kiedy BCB zaczął w porównaniu z VC++ 2010 tracić na znaczeniu to chciałem zobaczyć co oferuje jego najnowsze rozwinięcie (XE2). Zewnętrznie wszystko bomba, ale jak przeszedłem do technicznych aspektów złapałem się za głowę. Przez bite 10 lat ani kompilator ani linker nie zmienił się w ogóle. Debugger wydawał się bardziej funkcjonalny ale paradoksalnie też bardziej zbugowany. Owszem, nowe komponenty, stylizacja VCL, FM, nowe IDE ale mieli na to 9 lat, w samym technicznym sednie nie zrobili nic. Ale cóż to? Wielkie plany! Natywna kompilacja pod Androida, iOS'a, C++11, 64 bity (+64VCL), już z kolejnym ECB. O.o czyżby to było to o czym myślę? Długo to trwało, ale napisanie 3 nowych natywnych kompilatorów na 3 nowe platformy przy wspólnej bazie kodu z 4 to coś dużego, jeśli chcą to wprowadzić za jednym razem (po cholerę?) to może być to właśnie ten moment. Zaczekałem do premiery tych wielkich planów i jestem przerażony tym, co widzę przed sobą. Mianowicie nie ma tu nic o z tych obiecanek, dalej tylko 1 kompilator (bcc32), jakieś udoskonalenia w IDE, gesty, które mógłbym zrobić sam i te makabryczne live bindings. Co z chociaż 64 bitami? NA NASTĘPNY ROK Z SUBSKRYPCJĄ. Are you fucking kidding me? Mam płacić 1200€ za upgrade do kolejnej wersji żeby dostać kolejną wersję firemonkeya i dwa komponenty na krzyż przy dokładnie tych samych bugach, błędach i problemach?! I jeszcze 400€ za subskrypcję żeby w końcu otrzymać odkładany już od 2 lat kompilator bez gwarancji, że w tym roku go w końcu skończą? No way
Avatar użytkownika
SP_CeZaR
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 1
Dołączył(a): wtorek, 18 września 2012, 23:04
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Win 7/XP
Kompilator: BCB6, XE2, XE3, Visual C++ 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Opera


Powrót do Software

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość

cron