Windows 8 - wrażenia.

problemy zwiÄ…zane z oprogramowaniem wszelkiego rodzaju.

Windows 8 - wrażenia.

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 5 sierpnia 2013, 14:15

Miałem właśnie okazję przetestować system Windows 8. Na pierwszy rzut oka system robi dobre wrażenie. Po uruchomieniu pojawia się ekran z prostokącikami, ale pożytek z nich raczej marny, poza stroną z ikonami-prostokątami pozwalającymi konfigurować system. Wśród prostokącików użyteczny jest tylko jeden - Pulpit, gdyż pozwala przejść do pulpitu znanego z systemu Windows 7, pozostałe prostokąciki to odnośniki do różnych usług sieciowych.
Po wejściu na pulpit próżno szukać menu Start, albo jakiegokolwiek menu pozwalającego przywołać aplikacje. Jest tylko pulpit i to jedyne miejsce w którym można przechowywać skróty do aplikacji, poza oczywiście przypinaniem do paska zadań.
By przywołać menu z zainstalowanymi aplikacjami trzeba przejść na ekran główny (ten z prostokątami), kliknąć prawym klawiszem myszy (laptop nie miał ekranu dotykowego), wtedy na dole pojawi się szeroki pasek z ikoną "Wszystkie aplikacje", klikamy na tą ikonę i pojawia się nowe menu rodem z tabletów, gdzie w gąszczu nieuporządkowanych ikon szukamy tej, która nas interesuje. Klikamy na interesującą nas ikonę i aplikacja się otwiera przenosząc nas na pulpit (jak w Windows 7). Teraz pracując w tej aplikacji, chcąc przejść do kolejnej (jeśli nie została uruchomiona) trzeba przejść na ekran główny, kliknąć na nim prawym klawiszem myszy, kliknąć ikonę "Wszystkie aplikacje" i odszukać interesującej nas aplikacji. W takiej sytuacji lepiej jest oczywiście potworzyć sobie skróty na pulpicie (nie mylić z ekran główny). Wygoda jednak z tego marna, gdyż żeby przywołać aplikację z pulpitu trzeba zminimalizować otwartą aplikację - bo brak menu Start.

Ogólnie by cokolwiek zrobić trzeba się cholernie dużo naklikać, a i ekran dotykowy okaże się niewielkim ułatwieniem, bo wszystko jest koszmarnie pogrupowane bez możliwości jakiegoś sensownego pogrupowania po swojemu. Być może pojawi się w końcu jakaś aplikacja, która będzie pełniła na pulpicie rolę menu Start, wtedy będzie można tego systemu używać podobnie jak Windows 7.

Moje wrażenia na temat systemu to totalna porażka, duży krok w tył. Gdyby użyć tego systemu na Tablecie to i tak będzie sprawował się gorzej niż Android.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Windows 8 - wrażenia.

Nowy postprzez Corvis » piÄ…tek, 9 sierpnia 2013, 08:34

Od XE3 chyba są już komponenty do pisania aplikacji w W8 -> ja tego nie ogarniam ;)
"Sukcesy trwają, dopóki ich ktoś nie spieprzy. Porażki są wieczne"

Dr Gregory House
Avatar użytkownika
Corvis
Programista I
Programista I
 
Posty: 880
Dołączył(a): sobota, 26 lipca 2008, 00:31
PodziÄ™kowaÅ‚ : 80
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 30
System operacyjny: WINDOWS 7 64-bity
Kompilator: Praca - C++ Builder XE2 ENTERPRISE - Update 4, Dom - C++ Builder XE4 - Uddate 1
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Re: Windows 8 - wrażenia.

Nowy postprzez eurologo » czwartek, 12 wrzeÅ›nia 2013, 13:22

Trzeba przyznać że system Windows 8 to duży krok naprzód w stosunku do poprzednich wersji systemu. Optymalizacja pod ekrany dotykowe jest dużym udogodnieniem dla użytkowników.
Avatar użytkownika
eurologo
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 1
Dołączył(a): czwartek, 12 września 2013, 12:47
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: windows 7
Kompilator: C++ Builder 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Internet Explorer

Re: Windows 8 - wrażenia.

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piÄ…tek, 13 wrzeÅ›nia 2013, 05:24

Ja odniosłem dokładnie odwrotne wrażenia. No, ale nie mam ekranu dotykowego - może to dlatego...
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Software

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 7 gości

cron