Cos w stylu instalatora (kompilatora?)

dział ogólny

Cos w stylu instalatora (kompilatora?)

Nowy postprzez Laik » środa, 16 lipca 2008, 12:47

Witam. Wie ktoś jak zrobić efekt podobny do instalatora czy może kompilatora? Dokładnie chodzi mi o takie coś. Mam program główny w którym wpisuje dane jakiejś osoby. Klikam utwórz i tworzy się nowy program z danymi wpisanymi w programie głównym. Dokładnie ma to być tyko kilka stringów. Dodam jeszcze że chcę aby było to zrobione bez tworzenia nowych plików testowych żeby wczytać dane lub coś tam. Powstać ma tylko program.
Avatar użytkownika
Laik
 
  NieznanyNieznana

Re: Cos w stylu instalatora (kompilatora?)

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » środa, 16 lipca 2008, 13:07

Trzeba to zrobić w kliku etapach.

Przede wszystkim musisz stworzyć ten program, który będzie tworzony, czyli w tym przypadku wypakowywany. W zasadzie tworzysz dwa programy i umieszczasz jeden w drugi, czyli jeden program główny i drugi potomny. Program potomny będzie wypakowywany z programu głównego a potem zostaną w jego zasobach dokonane zmiany.

Wszystko co potrzebne znajduje się już w ► patrz serwis: Cyfrowy Baron w odpowiednich działach.Umieszczanie programu w programie zostało opisane w dziale: porady | różne 1 | umieszczanie programu w programie, czyli coś w rodzaju instalatora.
możesz też posłużyć się bardziej uniwersalnym kodem z porady: porady | różne 2 | tworzenie pliku z zasobami i zapisywanie zasobów do pliku. Program który umieścisz w głównym programie musi widnieć jako zasób typu RCDATA.Program potomny musi mieć zasoby tekstowe które będzie można modyfikować. lub zasoby będące łańcuchem znaków.
Przeczytasz o tym w działach: porady | różne 1 | umieszczanie plików tekstowych w zasobach programu, i druga porada w tym dziale: tworzenie tablicy łańcuchów znaków i umieszczanie jej w zasobach programu.Gdy w programie potomnym będziesz miał odpowiednie zasoby, które będziesz modyfikował, wystarczy że po wypakowaniu programu potomnego, program główny zmodyfikuje zasoby zgodnie z potrzebą.
O modyfikacji zasobów możesz przeczytać w dziale: porady | API | Edycja zasobów (modyfikacja, usuwania, wstawianie).
Wstawiania zasobów nie polecam, gdyż program potomny musi mieć wbudowaną z góry funkcję obsługi zasobów, poza tym wstawianie zasobów może spowodować uszkodzenie pliku.
Przedstawiłem taki prosty sposób na rozwiązanie Twojego problemu, chociaż trzeba się będzie nad tym trochę pomęczyć, ale nic nie przychodzi łatwo.
Stworzenie programu kompilującego program wymaga większej znajomości tematu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4719
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
  NieznanyNieznana

Re: Cos w stylu instalatora (kompilatora?)

Nowy postprzez Laik » środa, 16 lipca 2008, 13:11

Wielkie dzięki za błyskawiczną odpowiedź ^^ Biorę się do roboty.
Avatar użytkownika
Laik
 
  NieznanyNieznana


 • Podobne tematy
  Odpowiedzi
  Wyświetlone
  Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 8 gości

cron