CYFROWY BARON • PROGRAMOWANIE • Zobacz wątek - ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

dział ogólny

ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

Nowy postprzez swiezak » czwartek, 7 kwietnia 2011, 19:02

Witam,
Chciałem poznać inne IDE więc zacząłem się bawić VC 2010 jednak mam pewne problemy, które mnie nurtują, a we właściwościach Forma, nie mogę ich znaleźć.

1. - Chciałbym aby form miał krawędzie ale bez belki tytułowej, bez krzyżyka i innych przycisków, zaznacże od razu że chcę aby user mógł zmieniać dowolnie sobie wielkośc okna.

2. - może sprzecznie z punktem wyżej, ale jak krzyżykiem zminimalizować do traya i by znikneło z paska startu? ( choć chcę bardziej zrobić że kiedy okno nie jest aktywne [user kliknie poza nie] to się chowa do traya).

3. Gdzie w VS2010 ustawia się ikonę, na pasku zadań się wyświetla, ale tak w folderze już nie.
Swoją drogą podobny problem mam z Borlandem, gdyż przy rożnych wielkościach ikon raz się wyświetla raz nie, jaka ikona jest optymalna by się zawsze wyświetlała?

4. Jak zrobić opcje menu w trayu? [póki co w ogóle nie mam, może trzeba załączyć jakiś komponent, którego nie widzę, wiec pytanie jest już na zaś ;)

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
swiezak
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 02:25
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Windows 7 x64
Kompilator: Embarcadero C++ Builder 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Re: ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piątek, 8 kwietnia 2011, 08:42

To wszystko da się zrobić bez problemu w C++Builder, ale skoro chodzi VC++ to niestety nie używam, nie poradzę. Co do tego SysTray'a to w zasobach VC++2010 na pewno znajduje się gotowy komponent coś w rodzaju TTrayIcon.

W tym poście http://programowanie.cal.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=839&p=9507&hilit=#p9507 masz rozwiązanie dla C++Builder bez komponentu.
Tutaj http://programowanie.cal.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=810&p=5027&hilit=#p5027 jest o ukrywaniu przycisku programu z paska zadań, też dla C++Builder.
Zaś tutaj http://programowanie.cal.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=167&p=1003&hilit=#p1003 jest o komponencie TTrayIcon.

swiezak napisał(a):( choć chcę bardziej zrobić że kiedy okno nie jest aktywne [user kliknie poza nie] to się chowa do traya).


Ten problem został już rozwiązany w tym poście http://programowanie.cal.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=1256&p=8954&hilit=#p8954, ale dla C++Builder.

swiezak napisał(a):1. - Chciałbym aby form miał krawędzie ale bez belki tytułowej, bez krzyżyka i innych przycisków, zaznacże od razu że chcę aby user mógł zmieniać dowolnie sobie wielkośc okna.


Rozwiązanie dla C++Builder:

Plik nagłówkowy np. Unit1.h
KOD cpp:     UKRYJ  
private:
        void __fastcall CreateParams(TCreateParams &Params);


Plik źródłowy np. Unit1.cpp
KOD cpp:     UKRYJ  
void __fastcall TForm1::CreateParams(TCreateParams &Params)
{
        TForm::CreateParams(Params);

        Params.Style &= ~WS_DLGFRAME;
        Params.Style |= WS_POPUP;
}
Teraz przerób to sobie na VC++. Język jest niezależny od kompilatora, więc to co podałem dla C++Builder zadziała również w VC++, różnice mogą wystąpić w bibliotekach i składni typowej dla danego kompilatora, jednak wspomagając się plikiem pomocy, możesz te kody sobie dostosować bez problemu.



swiezak napisał(a):Swoją drogą podobny problem mam z Borlandem, gdyż przy rożnych wielkościach ikon raz się wyświetla raz nie, jaka ikona jest optymalna by się zawsze wyświetlała?


Musisz używać grup ikon, a nie pojedynczej ikony. W Windows XP jeżeli użyjesz pojedynczej ikony, to niezależnie od tego w jakiej wielkości są wyświetlane ikony w folderach, system odpowiednio taką ikonę przeskaluje, lub użyje jej w oryginalnym rozmiarze. W Windows 7 musisz mieć ikonę o odpowiedniej wielkości by pasowała do reszty.

Przykłady ikon:
sample_one.ico

sample_group.ico


Otwórz sobie te ikony jakimś programem do edycji i tworzenia ikon - polecam Axialis IconWorkshop 6, a zrozumiesz w czym rzecz...
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

Nowy postprzez swiezak » piątek, 8 kwietnia 2011, 09:27

Dziękuję, jednak do postu wkradła się literówka, chodziło mi o VS - Visual Studio 2010
Avatar użytkownika
swiezak
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 02:25
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Windows 7 x64
Kompilator: Embarcadero C++ Builder 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Re: ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » piątek, 8 kwietnia 2011, 09:34

swiezak napisał(a):jednak do postu wkradła się literówka, chodziło mi o VS - Visual Studio 2010


Człowieku! Co za różnica? Studio to nie język programowania, to tylko oznacza, że środowisko oferuje np. C++ i C++/CLI plus kilka przydatnych narzędzi. Ja też używam środowiska Embarcadero RAD Studio 2010, które oferuje mi kompilator zarówno dla C++ jak i Delphi, ale programuję w C++.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: ramka okna; minimaizacja 'krzyzykiem; do traya; krawędź ekr.

Nowy postprzez swiezak » piątek, 8 kwietnia 2011, 13:01

Rozumiem różnicę między IDE, a językiem programowania, bez nerwów ;)
Chyba byłem zbyt zaspany kiedy to przeczytałem i zobaczyłem mój błąd, powinien edytować posta, a nie pisać kolejnego ;) Mea culpa.
Avatar użytkownika
swiezak
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 25
Dołączył(a): sobota, 25 grudnia 2010, 02:25
Podziękował : 13
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Windows 7 x64
Kompilator: Embarcadero C++ Builder 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome


Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 33 gości

cron