Unable to open file

dział ogólny

Unable to open file

Nowy postprzez Michal-S2 » niedziela, 21 wrzeÅ›nia 2008, 19:05

Zainstalowałem sobie C++ Builder 2007 w wersji 30-dniowej i wczytałem projekt, który robiłem wcześniej wersją 6. W czasie linkowania wyświetla się błąd "[ILINK32 Error] Error: Unable to open file 'TRAYICON.RES'". Oraz wyświetla mi się błąd "[BCC32 Error] MainForm.cpp(213): E2316 'Restore' is not a member of 'TTrayIcon'". W wersji 6 wszystko działało. Wiecie co można zrobić żeby się tego pozbyć?
Najgorsze nieszczęścia w historii były spowodowane przez idealistów próbujących zmuszać ludzi do tego, "co dla nich dobre"
Bjarne Stroustrup - twórca c++
Avatar użytkownika
Michal-S2
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 148
Dołączył(a): sobota, 19 lipca 2008, 13:03
Lokalizacja: Gdańsk
PodziÄ™kowaÅ‚ : 1
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 1
System operacyjny: Windows 7 Professional OEM 64bit
Kompilator: Turbo C++ Explorer
    NieznanyNieznana

Re: Unable to open file

Nowy postprzez wargo » niedziela, 21 wrzeÅ›nia 2008, 19:07

A masz gdzieÅ› taki plik trayicon.res?
Avatar użytkownika
wargo
Mądrosław
Mądrosław
 
Posty: 389
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 16:44
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 3
System operacyjny: Windows 7
Kompilator: C++ Builder 6 Personal
Gadu Gadu: 6259515
    NieznanyNieznana

Re: Unable to open file

Nowy postprzez Michal-S2 » niedziela, 21 wrzeÅ›nia 2008, 19:13

Znalazłem ten plik i wrzuciłem to głównego folderu mojego programu, ale nadal nie rozumiem czemu wyświetla się: [BCC32 Error] MainForm.cpp(213): E2316 'Restore' is not a member of 'TTrayIcon'. Jeszcze wcześniej nie napisałem że wyświetala sie kilkanaście ostrzeżeń: "[BCC32 Warning] MainForm.cpp(XX): W8057 Parameter 'Sender' is never used" (XX to numer lini).
Najgorsze nieszczęścia w historii były spowodowane przez idealistów próbujących zmuszać ludzi do tego, "co dla nich dobre"
Bjarne Stroustrup - twórca c++
Avatar użytkownika
Michal-S2
Intelektryk
Intelektryk
 
Posty: 148
Dołączył(a): sobota, 19 lipca 2008, 13:03
Lokalizacja: Gdańsk
PodziÄ™kowaÅ‚ : 1
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 1
System operacyjny: Windows 7 Professional OEM 64bit
Kompilator: Turbo C++ Explorer
    NieznanyNieznana

Re: Unable to open file

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 21 wrzeÅ›nia 2008, 19:59

[BCC32 Error] MainForm.cpp(213): E2316 'Restore' is not a member of 'TTrayIcon'


To znaczy tylko tyle, że funkcja Restore występuje w bibliotece Trayiocn środowiska c++ Builder 6, ale nie występuje już w w tej bibliotece w środowisku C++ Builder 2007. Klasyczna niezgodność bibliotek między różnymi środowiskami, to się zdarza, po prostu w nowym środowisku biblioteki też są nowe.

[BCC32 Warning] MainForm.cpp(XX): W8057 Parameter 'Sender' is never used" (XX to numer lini)


To tylko ostrzeżenie, nie wpłynie na działanie aplikacji, znaczy tylko tyle, że zdefiniowałeś gdzieś obiekt (w podanej linii) o nazwie Sender, ale nigdzie go nie użyłeś. Kompilator informuje Ciebie w ten sposób, że być może ten obiekt nie jest potrzebny i możesz go ewentualnie usunąć.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Unable to open file

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » sobota, 3 stycznia 2009, 11:22

Jeżeli chodzi o plik TRAYICON.RES to z jakichś nieznanych bliżej powodów, w nowszych wersjach środowiska, np. C++ Builder 2007 (wersja 11), nie znajduje się on tam gdzie powinien, czyli w katalogu {BCB}LIB. Dlatego sugeruję go odnaleźć i przekopiować do tego katalogu. W przypadku C++ Builder 2007 można go znaleźć w katalogu: $(BDS)\Dema\CPP\Controls, jak również w katalogu: $(BDS)\Dema\CPP\APP\Trayicon, jednak właściwym jest ten z katalogu: $(BDS)\Dema\CPP\Controls o rozmiarze 712 bajtów.

Nie wiem na czym dokładnie polega problem z tym plikiem. Natknąłem się na niego, gdy dokonałem Upgrade projektu DLL z C++ Builder 10 na C++ Builder 11, przy czym stary projekt w żaden sposób nie korzystał z tegoż pliku, nie występowała również w żadnym pliku projektu wzmianka o pliku trayicon.res, jednak w projekcie dla C++ Builder 11 już taka wzmianka pojawia się w pliku *.ils.
W nowych projektach aplikacji nie występuje jednak wzmianka o konieczności dołączania tego pliku, więc nie wiem czym to jest spowodowane. Nigdy wcześniej nie zetknąłem się z tym problemem, gdyż nie pojawiał się taki błąd. Być może we wcześniejszych wersjach plik TRAYICON.RES znajdował się w katalogu LIB.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 27 gości

cron