jak wywolac jedną funkcja drugą inną funkcję

dział ogólny

jak wywolac jedną funkcja drugą inną funkcję

Nowy postprzez ohio_o » poniedziałek, 2 grudnia 2013, 13:10

Mam do napisania symulator mikroprocesora i robie to w form aplication w Visual studio c++, i wszystko niby pieknie ladnie ale zostaly mi 2 rzeczy,funkcje do spełnienia warunkow zaliczenia tego programu mianowicie :

1.Klikajac w kombinacje znakow otrzymuje w labelu wynik oraz uruchamiam inna fukcje, czyli w przypadku mojego programu poprzez wpisanie np sub ax bh program wyswietla mi ewentualne jakies binarne czy heksalne liczby a dodatkowo wyzwala inna funkcje tj np. wyswietla w drugim textboxie czy msgboxie info o stanie ramu czy stanie baterii.

moj program wyglada jak kalkulator tylko zamiast cyfr "0,1,2,3,4...." mam "a,b,c,d,x,h,l" a zamiast "+,-,/,*..." mam "MOV,ADD,SUB" a zamiast "=" mam "WYKONAJ ROZKAZ" no i w momencie wykonaj rozkaz ma mi pokazac jakies przeliczenia heksalne, binarne etc ORAZ dodatkowo dla 10 jakichs rozkazow np wp add ah bx ma w tym momencie wywolywac 1 z 10 innych funkcji dotyczacych systemu np wlasnie odczyt wersji systemu operacyjnego....

Dla wyjaśnienia chodzi mi tylko o funkcje która umozliwia kombinacja znakow uruchomienie drugiej funkcji

mam nadzieje ze w miare czytelnie to wyjasnilam

Program całościowo mam napisany poza tymi 2 dodatkowymi wymogami, wiem ze dla was mogę one być trywialne ale jakos nie umiem tego polaczyc, wywołać i wgl już drazni mnie 4ty raz poprawianie programu a musze dodac ze jestem totalnym laikiem w programowaniu i pisze projekty bardzo uproszczone i spełniające minimum oczekiwan, bo nie czuje do tego miety, a studia należy zdac…
Proszę o pomoc, porade cokolwiek co naprowadzi/ pozwoli mi wreszcie skonczyc ten program… i przepraszam za moja okrojna wiedze
Z gory dziekuje!
Avatar użytkownika
ohio_o
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 2
Dołączył(a): piątek, 5 lipca 2013, 09:08
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: win 7
Kompilator: dev c++,c++ builder xe4, visual studio 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Chrome

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 52 gości

cron