Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Problemy zwiÄ…zane z tworzeniem i zarzÄ…dzaniem programami bazo-danowymi.
Regulamin działu


Zadając pytania dotyczące baz danych należy podawać szczegółowe informacje o bazie danych nad którą się pracuje, czyli:

  • Rodzaj serwera bazodanowego: MySql, MSSQL, Oracle itp.
  • Wersja bazy danych
  • Technologia bazodanowa używana w programie: ADO, DbExpress, InterBase
  • Komponenty użyte do zestawienia poÅ‚Ä…czenia: ADOConnection, SqlConnection
  • Sposób zestawienia komponentów bazodanowych np. DataSet - DataSource - DbGrid lub DataSet - DataSetProvider - ClientDataSet - DataSource - DbGrid
  • Jeżeli używane byÅ‚y biblioteki innych firm niż Borland, CodeGeer i Embarcadero proszÄ™ podać ich nazwy, numer wersji i adres źródÅ‚a.

Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez NiceGuyEdie » sobota, 5 lutego 2011, 16:33

Witam
Mam problem chcialbym podlaczyc baze danych Firebirda pod Visual Studio 2010 Potrzebuje ogolnie zrobic program ktory zczyta dane z bazy ktora utworzylem w IBExpercie i narysuje wynik w Image Magick... Moze mi ktos opisac tylko prosil bym w miare dokladnie jak podlaczyc Baze pod Visuala? Dopiero zaczynam wiec prosze o dokladne tlumaczenie z gory dziekuje i pozdrawiam
Avatar użytkownika
NiceGuyEdie
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 15:51
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Wondows7
Kompilator: Visual C++ 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Opera

Re: Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » sobota, 5 lutego 2011, 16:40

Co Ty właściwie rozumiesz przez podłączenie bazy danych pod środowisko programistyczne?! Czy chcesz dodać bazę danych Firebird do VC++ 2010 tak by móc tworzyć programu wykorzystujące engine tej bazy danych w tym środowisku?
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez NiceGuyEdie » niedziela, 6 lutego 2011, 10:35

Jako ze dopiero zaczalem programowac i niechcial bym nikogo wprowadzic w blad moze opisze moj problem...
1. Musze odczytac dane z tabeli ktora utworzylem w IBExpercie sa to cztery kolumny ID/numer/i wspolrzedne x/y
2. Napisac w Visualu program ktory pozwoli mi po podlaczeniu sie do tejze bazy zczytac te cztery kolumny i przeksztalcic wspolrzedne (x/y) na pixele
3. Program ma to wszytko przerzucic i narysowac w programie Image magick wspolrzedne punktow oraz je polaczyc na podstawie kolejnosci (ID/ktory)
Tak po krotce wyglada moj problem... Mysle ze w napisaniu programu pomoze mi kolega, Image magick juz powoli rozpracowuje ale niestesty mam problem z polaczeniem sie i odczytaniem danych z Tabelki w Visualu i bylbym wdzieczny za pomoc
Avatar użytkownika
NiceGuyEdie
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 15:51
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Wondows7
Kompilator: Visual C++ 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Opera

Re: Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 6 lutego 2011, 11:28

Z pewnością masz za małą wiedzę i doświadczenie by ten program napisać. W zasadzie Twój problem można by streścić w ten sposób: nie umiem programować, nie wiem od czego zacząć, napiszcie ten program za mnie.

Co do tego ImageMagic, to jest to program graficzny, więc nie bardzo rozumiem jak swoim programem chcesz rysować cokolwiek w programie ImageMagic. ImageMagic udostępnia co prawda kod źródłowy, więc można by zmodyfikować jego kod tak by działał z bazą danych i to chyba jedyne rozsądne wyjście. Powinieneś więc najpierw ściągnąć kod źródłowy dla ImageMagic i przystosować go, czyli zmodyfikować do potrzeb środowiska VC++ 2010, a potem zaimplementować w programie obsługę bazy danych chyba Firebird bo o niej wspominałeś.

Cholernie trudne zadanie - nie pomogÄ™.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez NiceGuyEdie » niedziela, 6 lutego 2011, 14:24

To co napisales na poczatku to niestety prawda... Nie potrafie jeszcze programowac ale chcialbym sie nauczyc... Ten program jest mi potrzebny na zaliczenie i chcialbym go sprobowac napisac ale szczerze powiedziawszy nawet nie wiem jak sie do tego zabrac... Moze chociaz powiesz mi od czego powinienem zaczac alby ryszyc cos w ogole w tym kierunku
Avatar użytkownika
NiceGuyEdie
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 3
Dołączył(a): czwartek, 3 lutego 2011, 15:51
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Wondows7
Kompilator: Visual C++ 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Opera

Re: Podlaczenia bazy danych pod Visuala

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 6 lutego 2011, 15:59

Przede wszystkim nie znam środowiska VC++ 2010 i nie wiem jakie bazy danych są tam standardowo dostępne. Od czego zacząć, od stworzenia jakiejś prostej bazy danych, jeżeli temu podołasz to potem spróbuj stworzyć program do obsługi tej konkretnej bazy danych. Gdy i tego dokonasz, możesz wziąć się za analizę kodu źródłowego programu ImageMagic. Nie wiem na kiedy masz to zaliczenie, ale to zadanie na kilka tygodni.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Bazy danych

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości