Połączenie lokalne, problem Windows XP vs. Windows 7

Połączenie lokalne, problem Windows XP vs. Windows 7

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziałek, 20 grudnia 2010, 09:34

Mam 3 komputery z systemem Windows XP połączone w sieci lokalnej poprzez switch z udostępnionym połączeniem internetowym. Wszystko działa jeżeli chodzi o komputery z WinXP. Ostatnio jednak podłączyłem do tej sieci, przez switch czwarty komputer z systemem Windows 7. Niestety komputery z WinXP nie widzą w sieci tego z Win7 i vice versa. Co ciekawe Windows 7 może bez problemu korzystać z udostępnionego połączenia internetowego. Po sprawdzeniu stanu połączenia okazuje się, że połączenie z internetem przez protokół ivP6 działa, ale połączenie z siecią lokalną poprzez protokół ivP4 już nie działa. Próba naprawienia problemu z użyciem standardowych narzędzi dostępnych w Win7 nic nie daje. Wszystko wskazuje na to, że połączenia są prawidłowo skonfigurowane, mimo to WIn7 nie widzi innych komputerów, a one jego.

Nie mam doświadczenia z Windows 7, a protokoły ivP6 i ivP4 są dla mnie pewną nowością. Protokół ivP4 jest chyba identyczny jak w WinXP, czyli jest to protokół internetowy (TCP/IP) i wszystko ma ustawione na automatycznie.

Dodam jeszcze, że wcześniej udawało się podłączyć komputer z Win7 do sieci, jednak nie bez problemów.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Połączenie lokalne, problem Windows XP vs. Windows 7

Nowy postprzez Ho88it » piątek, 18 marca 2011, 02:19

Z tym dziadostwem Win7 problemy się zaczynają po pierwszej aktualizacji. Tobie nie widzi kompów lokalnych a mnie zrywa połączenie WiFi. Łaty wprowadzają jakieś popaprane zasady ruchu sieciowego i z kolei u mnie system ciągle się wpieprza w ręczne ustawienia IP. Istny horror... Jak pamiętam z ostatnich wykładów z administracji winzgrozą to to cholerstwo samo ustala sobie domyślne bezpieczne adresy IP i maski podsieci gdy .. nie dostanie adresu z routera w określonym czasie. Inne podsieci powodują to, że kompy się nie widzą bo router nie miesza pakietów między podsieciami. Od pół roku jadę przypięty kabelkiem do routera wifi ... :twisted:
Internet Explorer to program, który służy do przeglądania internetu z twojego komputera i na odwrót.
Avatar użytkownika
Ho88it
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 63
Dołączył(a): niedziela, 10 sierpnia 2008, 20:53
Podziękował : 2
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: brak systemu
Kompilator: Visual Studio 2008
Visual Studio 2010
Gadu Gadu: 0
    Windows 7Firefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Windows 7

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości

cron