Ruch myszki + openGL = lag

problemy z tworzeniem aplikacji graficznych oraz audio i wideo

Ruch myszki + openGL = lag

Nowy postprzez Chlorek » niedziela, 8 stycznia 2012, 16:01

Witam. Przechodząc od razu do sedna sprawy, mam program napisany w openGL, do tej pory sterowałem nim tylko klawiaturą jednak dla większej wygody zapragnąłem dodać również obsługę myszy. I tu zaczyna się problem, podczas gdy przesuwam kursor nad oknem programu aplikacja zatrzymuje się, aż do momentu ustania ruchu myszki. Początkowo myślałem, że po prostu pętla sprawdzająca położenie myszy przycina moją aplikację, więc stworzyłem nowy wątek, w którym dodałem obsługę myszy. Problem nie ustąpił, po wielu godzinach prób zauważyłem że to nie wina mojego programu,a swego rodzaju zjawiska przycinania się gdy tylko kursor poruszy się, nawet jeśli nie mam obsługi dla myszki. Co zrobić bym mógł poruszać kursorem nad oknem programu bez jego zacinania się, próbowałem już ukrywać kursor i wiele innych podobnych rzeczy, jednak bez skutku. Dodam, że nie jest to wina źle napisanego kodu programu, ruszając kursorem nawet nad zwykłym pustym oknem renderowania openGL zacina się.
Kevin Mitnick - łamacz ludzi, nie haseł.
Najlepszy sposób nauki c++... pisać, pisać, pisać, pisać i jeszcze raz pisać!
Avatar użytkownika
Chlorek
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 41
Dołączył(a): czwartek, 6 stycznia 2011, 20:20
Lokalizacja: Tu i tam
PodziÄ™kowaÅ‚ : 2
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Linux Macpup & Win XP Prof & Linux SlackWare & Linux Ubuntu
Kompilator: Dev-C++ v4.9.9.2 (mingw 3.4.2); Code::Blocks v10.05 (mingw najnowsze)
SKYPE: chlorekcl
    Windows XPFirefox

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje multimedialne, graficzne

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości