Problem z ukrytymi plikami w systemie

Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » Å›roda, 16 lipca 2008, 13:17

Witam. Posiadam ważne dokumenty na dysku komputera. Kiedyś ukryłem je aby nikt ich nie usuną i teraz mam problem a mianowicie nie mogę z powrotem przywrócić ich do normalnego stanu "nie ukrytego". Wciskając Ctrl+A wyskakuje mi komunikat iż znaleziono 3 pliki u ukryte. Wchodzę w narzędzia, opcje folderów itd. a foldery się nie pojawiają. Wie ktoś jaka może być przyczyna ?
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 16 lipca 2008, 14:20

Wchodzisz w Panel sterowanie -> Opcje folderów, potem na zakładkę Widok i wybierasz opcję: pokaż ukryte pliki i foldery, potem przycisk OK.
Od teraz wszystkie pliki z atrybutem 'ukryty' będą widoczne.
Ustawienie tej opcji nie odkrywa jednak plików z atrybutem 'systemowy'. Jeżeli chcesz widzieć pliki z tym atrybutem, to musisz odznaczyć na zakładce 'Widok' opcję ukryj chronione pliki systemu operacyjnego.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » Å›roda, 16 lipca 2008, 14:23

Otóż to Baronie iż nie pokazuje mi tych ukrytych plików. Jakby ich w ogóle nie było - a są.
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » Å›roda, 16 lipca 2008, 16:09

Jeżeli ich nie pokazuje to ich tam nie ma, gdyż inaczej być nie może.

Zrób tak, spakuj folder z tymi plikami do archiwum ZIP i wrzuć jako załącznik na forum, patrz niżej zakładka 'Dodaj załącznik'. oczywiście jeżeli pliki nie są duże.
Pobiorę ten załącznik i sprawdzę.
Możesz też wysłać mi załącznik z tym katalogiem na e-mail.

Poza tym sprawdź rozmiar katalogu, wybierając jego właściwości, jeżeli rozmiar katalogu jest równy 0, to nie ma tam żadnych plików.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » Å›roda, 16 lipca 2008, 21:03

Zrobiłem tak jak mówisz. Stworzyłem nowy katalog wrzuciłem 2 pliki testowe, jeden ukryłem i później nie moglem z powrotem przywrócić go.

/// EDIT
Już rozwiązałem ten problem :) Wrzucając do archiwum RAR mogę zobaczyć ukryte pliki :) Pozdrawiam
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » czwartek, 17 lipca 2008, 10:02

To żadne rozwiązanie, pakować pliki do archiwum, żeby zmienić im atrybuty.
Atrybuty pliku zmieniasz wybierając właściwości pliku i na dole masz atrybuty. Odznaczasz opcję ukryty i plik jest widoczny.

To są tak banalne sprawy, że aż czuję się nieco zażenowany pisząc o tym :roll:
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » czwartek, 17 lipca 2008, 11:14

Rozumiem twoje zażenowanie tym pytaniem ale uwierz mi że znam się trochę na komputerach i zmiana atrybutu nie jest dla mnie problemem (znaczy nie była) aż komputerowi odbiło. Na laptopie mam wszystko w porządku na PC juz jest problem. Nie mam pomysłu co z tym zrobić a formatować nie mam zamiaru. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » czwartek, 17 lipca 2008, 11:37

Opisz więc może problem dokładniej.
Zajmuję się zawodowo naprawą komputerów i z podobnym problemem jeszcze się nie zetknąłem.

Zainstaluj sobie program Total Commander i zobacz cz w nim też nie widać tych plików po włączeniu opcji pokazuj pliki ukryte i systemowe
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » czwartek, 17 lipca 2008, 11:54

Problem jest taki: Od niedawna po ukryciu pliku nie można z powrotem zmienić jego atrybutu. Nie wiem co się mogło stać bo komputer nie wskazywał na jakieś błędy. W TC wykrywa mi pliki ukryte.
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » czwartek, 17 lipca 2008, 13:11

To mi wygląda na uszkodzenie systemu plików.
Żeby to naprawić możesz użyć konsoli odzyskiwania, która znajduje się na płycie instalacyjnej WinXP. Uruchamiasz instalatora WinXP, i po jego załadowaniu zamiast instalacji wybierasz opcję odzyskiwania systemu poprzez naciśnięcie przycisku R, przedtem wskazujesz partycję z systemem.

Możesz też zainstalować sobie na stałe konsolę odzyskiwania, wtedy nie będziesz musiał za każdym razem używać płyty instalacyjnej, gdyż uruchomisz konsolę z dysku.



Żeby zainstalować konsolę odzyskiwania, włóż płytę WinXP do napędu, potem włącz wiersz poleceń (menu: Start -> Uruchom | polecenie CMD):

cmd.gif


Wpisz polecenie: d: (gdzie d: to litera napędu z płytą instalacyjną WinXP, w przykładzie i: gdyż mój napęd ma taką literę)
Wpisz polecenie cd i386 (żeby wejść do katalogu i386 znajdującego się na płycie)
Wpisz polecenie winnt32.exe /cmdcons (żeby rozpocząć instalację konsoli odzyskiwania)
Wyskoczy instalator systemu Windows, kliknij na Tak

install.gif


Instalator będzie próbował połączyć się z witryną Microsoft w celu pobrania aktualizacji konsoli, jeżeli nie chcesz pobierać aktualizacji to przed rozpoczęciem instalacji rozłącz się z internetem, gdyż procesu aktualizacji nie można zatrzymać.
Jeżeli nie aktualizujesz konsoli to wybierz opcję Pomiń ten krok i idź dalej, jeżeli aktualizujesz to zostaną pobrane odpowiednie pliki a zaraz potem rozpocznie się instalacja, która trwa kilkanaście sekund.
Po zainstalowaniu konsoli otrzymasz komunikat Pomyślnie zainstalowano konsolę odzyskiwania systemu Windows. Kliknij OK konsola jest gotowa do użycia.

Można jeszcze zrobić kilka rzeczy, w celu ułatwienia sobie korzystania z konsoli.

Wejdź w Narzędzia administracyjne -> Zasady zabezpieczeń lokalnych (Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> zasady zabezpieczeń lokalnych)
W programie tym wybierz Zasady lokalne -> Opcje zabezpieczeń.
- W panelu po prawej kliknij dwukrotnie na pozycji Konsola odzyskiwania: zezwalaj na automatyczne logowanie administracyjne i zaznacz opcję Włączone - to po to, żebyś nie musiał podawać hasła administratora podczas logowania do konsoli odzyskiwania. jeżeli nie chcesz możesz to pominąć, ale wtedy przy lodowaniu do konsoli będziesz musiała podawać hasło administratora nie użytkownika.
- W panelu po prawej stronie kliknij teraz dwukrotnie na pozycji Konsola odzyskiwania: zezwalaj na kopiowanie na dyskietkę oraz dostęp do wszystkich dysków i folderów - to po to żeby konsola miała dostęp do wszystkich zasobów komputera.

Zamknij program Zasady zabezpieczeń lokalnych.

Od teraz zawsze przy uruchamianiu systemu będzie pojawiać się opcja wyboru systemu, na której będziesz mógł wybrać czy chcesz uruchomić system Windows XP czy też Konsolę odzyskiwania.

Możesz wyłączyć tą opcję wybierając Panel sterowania -> System wchodzisz na zakładkę Zaawansowane, klikasz na przycisku Ustawienia w sekcji Uruchamianie i odzyskiwanie i w nowym oknie które wyskoczy, w sekcji Uruchamianie odznaczasz opcję: Czas wyświetlania listy systemów operacyjnych. W ten sposób lista systemów nie będzie wyświetlana, tylko od razy będzie ładował się Windows.

Chcąc przejść do menu wyboru systemu, zaraz po uruchomieniu komputera, gdy zmienia się ekran ładowania BIOS'u, czyli zaraz po tym pierwszym wyświetlającym listę napędów klikasz na przycisku F8 wyskoczy ekran z listą różnych opcji, a ty wybierasz opcję przejdź do listy wyboru systemów - ostatnia pozycja na liście, potem wybierasz konsolę odzyskiwania systemu.

Rozpocznie się proces ładowania konsoli, czekasz aż wyskoczy pytanie do której instalacji Windows chcesz się odwołać, jeżeli masz tylko jeden system to wpisujesz 1 i naciskasz ENTER, jeżeli wyłączyłeś żądanie hasła administratora to od razy wyskoczy linia komend np: C:\Windows>
Wpisujesz polecenie CHKDSK /p przykład: C:\WINDOWS>CHKDSK /p
Uruchomiony zostanie program Chkdsk sprawdzający stan dysku, przełącznik p wymusza sprawdzanie.
Po zakończeniu sprawdzania wpisujesz polecenie Exit i to wszystko.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez Laik » czwartek, 17 lipca 2008, 13:56

Wielkie dzięki. Teraz akurat nie mam czasu sprobować ale jak znajdę trochę wolnego czasu to zobaczę czy się uda. Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Laik
 
    NieznanyNieznana

Re: Problem z ukrytymi plikami w systemie

Nowy postprzez poleka » piÄ…tek, 18 lipca 2008, 16:06

Zawsze można w konsoli spróbować czy widać te pliki / foldery. Przechodzimy do interesującego nas katalogu i:
Kod: Zaznacz cały
dir /A

Jeśli tak, to też w konsoli wygodnie jest zmienić atrybuty:
(-S czyści atrybut systemowy, -H ukryty)
Kod: Zaznacz cały
attrib -S -H nazwa_pliku_folderu
Avatar użytkownika
poleka
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 12
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 20:52
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Windows XP

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości

cron