problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

problemy z funkcjonowaniem bibliotek, komponentów itp.

problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez techew » wtorek, 10 lutego 2009, 13:23

Witam
Mam pytanie - czy ktos z formumowiczow uzywal kiedykolwiek komponentow TMS dla C++ Builder 2007? Ja zainstalowalam wlasnie najnowsza wersje, wyposazona juz w automatyczna instalacje, wg. instrukcji po uruchomieniu setup.exe i przejsciu procesu instalacji wszystko powinno byc gotowe do uzycia. Owszem komponenty sa, wszystkie sciezki zdaja sie byc dodane w opcjach projektu, ale po wstawieniu jakiegokolwiek komponentu na forme kompitalor zwraca blad:
E2209 Unable to open include file 'AdvSmoothCalendar.hpp'
Staralam sie modyfikowac ustawienia projektu, dodawac sciezki dla bibliotek, ale nic nie dziala. Customer Support nie odpowiada na wyslany mail :evil: czy ktos mial moze podobny problem i wie jak go rozwiazac? Bede wdzieczna za wszelkie sugestie.
Avatar użytkownika
techew
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 26 września 2008, 10:07
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez techew » wtorek, 10 lutego 2009, 13:34

dodam jeszcze, ze projekty utworzone przed zainstalowaniem TMS kompiluja sie bez zmian, kiedy tworze nowy projekt i nawet bez ddawania jakichkolwiek komponentow TMS kompilator i tak zglasza blad:
[ILINK32 Error] Fatal: Unable to open file 'TMSEXD2007.BPI' :?: :!:
Avatar użytkownika
techew
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 26 września 2008, 10:07
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » wtorek, 10 lutego 2009, 14:27

Komponenty z serii TMS (http://www.tmssoftware.com/site/) często korzystają z bibliotek innych komponentów, dlatego do działania jednego komponentu wymagane jest uprzednie zainstalowanie innego komponentu. W podanym przez Ciebie przypadku niezbędny jest komponent TAdvSmoothCalendar
Jeżeli instalujesz całą paczkę wtedy nie występuje ten problem, co innego gdy instalujesz komponenty pojedynczo. Powinieneś pobrać całą paczkę: http://www.tmssoftware.com/site/advsmoothcontrols.asp
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez techew » wtorek, 10 lutego 2009, 14:42

Ja wlasnie pobralam cala paczke: TMS Component Pack ze strony producenta. (http://www.tmssoftware.com/site/tmspack.asp)Z reszta niewielki mam wybor, bo firma, w ktorej pracuje kupila mi licencje i TMS po prostu po zalogowaniu sie na ich stronie podalo link jaki musze sciagnac, byl tam jedynie plik setup.exe ktory uruchomilam i jak juz wspominalam teoretycznie wszystko szlo dobrze, wykryl wersje kompilatora itd., z tym, ze nie dziala :?
nie mam nic innego do zainstalowania. Wg. informacji ze strony producenta, plik setup.exe jest wystarczajacy (wciaz nie odpisuje na moj mail :|)
Avatar użytkownika
techew
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 26 września 2008, 10:07
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » wtorek, 10 lutego 2009, 15:26

Ja również używam C++ Builder 2007 i po Twoim poście pobrałem wspomnianą paczkę, nie było tam żadnego pliku setup.exe tylko zbiór bibliotek. Komponenty zainstalowałem poprzez Menu: Components -> Install packages, dodałem plik: TMSSmoothControlsPackPkgD2007.bpl, a następnie skonfigurowałem (i tego tobie prawdopodobnie brakuje) menu: Tools -> Options, w sekcji Environment options -> C++ Options -> Path and Directories, w Include Path i Library Path dodałem ścieżki dostępu do katalogu z komponentami.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez techew » wtorek, 10 lutego 2009, 16:09

No niestety sciezki w tych miejscach sa skonfigurowane pprawnie. Nie wiem skad sciagales ten plik, ale ja zrobilam to w nastepny sposób, po wybraniu odpowiadajacego mi zestawu kompnentow (TMS Component Pack; który zawiera ok 300 roznych komponentow, w tym min. zestaw komponentow TMSSmoothControlsPackPkgD2007
Lista zestawowo komonentow, ktore pojawiaja sie po instalacji na osobnych kartach w Tool Palette:
Grid components
HTML components
Edit controls
Planner components
Outlook / inspector bar components
Web connectivity components
Syntax highlighting memo component
System components
Graphic components
Menu components
Smooth components
Miscellaneous components )


... wracajac do tematu: klinelam w link: 'order immediately', po zlozeniu zamowienia i zaplacie otrzymalam e-mail z haslem i poproszono mnie w nim o zalogowanie sie na stronie TMS, kiedy to zrobie na zakladce 'My products' bedzie dostepny link do zestawu komponentow, mam go sciagnac, rozpakowac, bedzie sie w nim znajdowal plik setup.exe, mam go uruchomic i przejsc proces instalacji i komponenty nie beda wymagaly juz zadnej akcji z mojej strony i beda gotowe do uzycia i ze TMS odchodzi juz od dystrybucji komponentow w bibliotekach jak to bylo dotychczas. Tak czy inaczej, sciezki w opcjach sprawdzilam zaraz po tym jak projekt nie chcial ruszyc, przeinstalowalam komponenty - nie dziala. :| nie wiem juz co robic. Customer Service wciaz milczy ...
Avatar użytkownika
techew
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 26 września 2008, 10:07
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » wtorek, 10 lutego 2009, 16:10

Ja zainstalowałem tylko to: http://www.tmssoftware.com/site/advsmoothcontrols.asp i działa prawidłowo.
Sprawdź czy te ścieżki prowadzą do prawidłowego katalogu, zarówno Library path jak i Include path.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: problem z TMS Component Pack dla C++ Builder 2007

Nowy postprzez techew » wtorek, 10 lutego 2009, 17:25

No wreszcie sie udalo! :D Rozwiazanie wyglada nastepujaco:
Po zamknieciu wszystkich projektow (File->CloseAll) wybralam manu Project->Default Options->C++ Builder a nastepnie 'Packages' na samym dole okna. przy czym z listy Design Packages usunelam wszystko co zaczyna sie na TMS, nastepnie dodalam poprzez Add... TMSC2007 i zaczelo chodzic.
Moje podejrzenia wzbudzil fakt, ze po skompilowaniu kompilator wyrzucal blad: 'TMSD2007.BPI' - konkretnie TMSD bo przeciez taki jest schemat nazewnictwa plikow, ze TMSd... jest do delphi a TMSC... do Buildera, nie wiem, moze ta super-nowa instalka TMS'u nie jest do konca dopracowana, moze sie myle, moze nie, w kazdym razie kamien spadl mi z serca :))) projekty chodza i to najwazniejsze. Poza tym customer support sie odezwal, kazali sprawdzic wszystkie sciezki czy sa poprawne, parametry programu, spekulowali nawet, ze moze zainstalowalam komponenty pod inna nazwa uzytkownika itd., po kilku mailach postanowilam wyslac im screeny moich opcji i jak mi sie kompilator wywala. I tak jak odpisywali co pare minut - cisza :) z niecierpliwoscia czekam co wymysla :))
Avatar użytkownika
techew
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 40
Dołączył(a): piątek, 26 września 2008, 10:07
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana


Powrót do Biblioteki i komponenty

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 10 gości

cron