Forma - zniknęła ?!?!

dział ogólny

Forma - zniknęła ?!?!

Nowy postprzez GoldWolf » poniedziaÅ‚ek, 2 marca 2009, 21:48

Witam, mam taki śmieszny problem. Nie umiem nawet określić kiedy i jak to się stało, siedzę kilka h nad projektem i praktycznie go skończyłem chciałem ustawić filtr dla opendialog naciskam F12 i echo, nie pojawia się forma !?! Nie wiem co się stało, w widoku ta opcja jest szara, tak jakbym usuną sobie formę. Nie umiem podejrzeć pliku .frm chociaż plik jest ?!? Programik mogę kompilować i ogólnie działa.

Od razu zapytam czy z plików .cpp i .h, TurboCPP będzie wstanie odbudować tą formę czy muszę na nowo to zrobić i tylko kod przykleić.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein

Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. - Theodore Roosevelt
Avatar użytkownika
GoldWolf
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 116
Dołączył(a): piątek, 16 stycznia 2009, 18:42
PodziÄ™kowaÅ‚ : 8
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Siódemka Profesjonalna
Kompilator: Microsoft Visual Studio 2010
Version 10.0.30319.1
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: Forma - zniknęła ?!?!

Nowy postprzez kinio » wtorek, 3 marca 2009, 09:11

Cześć!

Ja miałem kiedyś coś podobnego i powiem szczerze że musiałem formę od nowa projektować.
Później zdarzyło mi się to jeszcze raz, ale wtedy miałem bardziej rozbudowaną formatkę i nie chciało mi się jej od nowa projektować.
Nie wiem o co chodzi z:
Dante napisał(a):Nie wiem co się stało, w widoku ta opcja jest szara, tak jakbym usuną sobie formę.

nigdy mi się to nie przytrafiło.
Natomiast w moim przypadku okazało się że forma jest daleko poza ekranem :)
W ObjectInspector miałem ustawioną wartość Left na jakąś dziwną. Kiedy ją zmieniłem forma powróciła na swoje miejsce.
Oczywiście musisz też sprawdzić wartość Top.

Za pierwszym i drugi razem nie mam pojęcia czym było to spowodowane, natomiast ostatnio zdarza mi się to częściej ale to dlatego że czasami przenoszę projekt na inny komputer na którym muszę pracować na mniejszej rozdzielczości.

Nie mam pojęcia czy Ci tym postem pomogłem, ale uważałem że warto spróbować!

Pozdrawiam!
If a machine is expected to be infallible, it cannot also be intelligent.
-- A.Turing
Avatar użytkownika
kinio
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 67
Dołączył(a): poniedziałek, 14 lipca 2008, 08:51
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
    NieznanyNieznana

Re: Forma - zniknęła ?!?!

Nowy postprzez GoldWolf » wtorek, 3 marca 2009, 21:53

Myślałem, iż może gdzieś w opcjach to sobie zablokowałem. Pozostaje zrobić od nowa formy, szczęście, że to małe projekty.

Wydaje mi się iż to spowodowane był tym, że otworzyłem nowy projekt nie zapisując starego, a dodatkowo nie zapisałem nowego projektu tylko coś napisałem skompilowałem i ponownie powróciłem do starego projektu, a może przypadkiem coś się usunęło.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej. - Albert Einstein

Błędów nie popełnia ten, kto nic nie robi. - Theodore Roosevelt
Avatar użytkownika
GoldWolf
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 116
Dołączył(a): piątek, 16 stycznia 2009, 18:42
PodziÄ™kowaÅ‚ : 8
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Siódemka Profesjonalna
Kompilator: Microsoft Visual Studio 2010
Version 10.0.30319.1
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 16 gości

cron