Paint przez sieć

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Re: Paint przez sieć

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 24 stycznia 2011, 14:56

► patrz serwis: Cyfrowy Baron dziaÅ‚: kursy praktyczne -. komunikator sieciowy.

A czy mógłbyś dać przykład kodu jak np przesłać rysowanie linii do wszystkich podłączonych użytkowników?


A co rozumiesz przez przesłać rysowanie linii?
Niech program wyśle do wszystkich podłączonych klientów jakieś polecenie np. drawline oraz koordynaty linii, w formie zwykłego tekstu. Klient po odebraniu tych danych i rozpoznaniu polecenia jako rysowanie linii uruchomi odpowiednią - zaprogramowana wcześniej funkcję i narysuje linię w oparciu o przesłane koordynaty.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości