CYFROWY BARON • PROGRAMOWANIE • Zobacz wątek - Problem z UTF8 i funkcją Utf8ToAnsi

Problem z UTF8 i funkcją Utf8ToAnsi

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Re: Problem z UTF8 i funkcją Utf8ToAnsi

Nowy postprzez dew1205 » wtorek, 13 marca 2012, 18:25

Witam:)
Widzę, że trochę stary ten temat, ale mam podobny problem (krzaczki zamiast poskich znaków) w wersji C++ Builder XE2. Dla metody Get pomógł mi ten kod:
KOD cpp:     UKRYJ  
 String kodHtml, kodHttp;

 String zadanyUrl = "http://katalog-jarmi.pl/dom,i,wnetrze/paszport,energetyczny,wroclaw,s,7305/";

 TStringStream *webPage = new TStringStream(NULL, TEncoding::GetEncoding(65001), true); // 65001 - utf-8 - Unicode (UTF-8)

 try
 {
          IdHTTP1->HandleRedirects = true;
          IdHTTP1->ConnectTimeout = 8000;
          IdHTTP1->ReadTimeout = 8000;
          IdHTTP1->AllowCookies = true;
          IdHTTP1->Request->AcceptEncoding = "deflate";
          //kodHtml = IdHTTP1->Get(zadanyUrl);
          IdHTTP1->Get(zadanyUrl, webPage);
          kodHttp = IdHTTP1->ResponseText;

 }
 catch(EIdSocketError &e)
 {
          kodHttp = e.Message.Trim();
          ShowMessage(kodHttp);
          return;
 }
 catch(Exception &exception)
 {
  kodHttp = exception.Message;
  ShowMessage(kodHttp);
  return;
 }

 Memo1->Lines->SetText(webPage->DataString.t_str());

 /*
   Można też tak:
 
   kodHtml = webPage->DataString;
   Memo1->Lines->SetText(kodHtml.t_str());

   lub tak:

   kodHtml = webPage->DataString;
   Memo1->Lines->Text = kodHtml; // lub po prostu: Memo1->Lines->Text = webPage->DataString;

  a tego sposobu nie polecam:

  kodHtml = webPage->DataString;
  Memo1->Text = kodHtml;
 */

Potrzebuję coś podobnego dla metody Post... Nie wiem jak się za to zabrać...
Avatar użytkownika
dew1205
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2012, 18:17
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Windows XP Home SP3
Kompilator: Embarcadero C++ Builder XE2
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Problem z UTF8 i funkcją Utf8ToAnsi

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » wtorek, 13 marca 2012, 19:49

Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
Podziękował : 12
Otrzymał podziękowań: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Re: Problem z UTF8 i funkcją Utf8ToAnsi

Nowy postprzez dew1205 » środa, 4 kwietnia 2012, 09:42

już sobie poradziłem ;)
dla potomnych:
zamiast
KOD cpp:     UKRYJ  
IdHTTP1->Get(zadanyUrl, webPage);

wystarczy dać:
KOD cpp:     UKRYJ  
 TStringList *DataString1 = new TStringList;
         DataString1 -> Add("tutaj jakiś tekst");
         IdHTTP1->Post(zadanyUrl, DataString1, webPage);
Avatar użytkownika
dew1205
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 2
Dołączył(a): wtorek, 13 marca 2012, 18:17
Podziękował : 0
Otrzymał podziękowań: 0
System operacyjny: Windows XP Home SP3
Kompilator: Embarcadero C++ Builder XE2
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości