Ataki DoS

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Ataki DoS

Nowy postprzez Adrik » poniedziaÅ‚ek, 6 grudnia 2010, 19:11

Ataki DoS - (ang. Denial of Service – odmowa usługi) – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania. (wikipedia)

Od około roku jestem zaciekawiony atakami DoS, które blokują usługi serwerów i od tego czasu staram się im zaradzić.
Są do tego programy rozpowszechnione w internecie, czyli każda, nawet nic nie znająca się osoba może uniemożliwić działanie wielu serwerów.
Nie jest to przyjemne dla tych, którzy korzystają z usług danego serwera, czy też dla samego właściciela (dla tych atakujących zapewne odwrotnie :zawiedziony:).
Pod Linuxem efektywnym rozwiÄ…zaniem jest ipTables, ale pod Windowsem...?
No właśnie, nikt się o to nie postarał.
No i tu moje pytanie skierowane do was.
Czy zna ktoś jakiś sposób, aby ograniczyć pakiety wysyłane przez te programy?
Jeżeli tak to miałbym prośbę o podzielenie się tą informacją i sposobem.

PS: Mam nadzieję, że napisałem w odpowiednim dziale. :mrgreen:

Pozdrawiam,
Adrik
Avatar użytkownika
Adrik
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 1
Dołączył(a): poniedziałek, 6 grudnia 2010, 15:53
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows Vista Home Premium
Kompilator: CodeBlocks
Gadu Gadu: 1518327
    Windows VistaFirefox

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość