Download pliku via HTTP od określonego bajtu.

problemy z tworzeniem programów do obsługi sieci, internetu, e-mail itp..

Download pliku via HTTP od określonego bajtu.

Nowy postprzez marcys » poniedziaÅ‚ek, 10 stycznia 2011, 20:10

Witam, 1st thread here.
Czy możliwe jest za pomocą IdHTTP lub bez Indy ściąganie pliku od określonego bajtu?
Załóżmy. Jest strona HTML. Zaczynam ją ściągać od 4/5 rozmiaru, później od 3/5... aż do początku. Zachowanie a'la DownloadManager (w sensie że mógłby dzielić plik na części a później je ściągać i np. przeszukiwać źródło HTML).
Jeśli dobrze to sobie obmyśliłem, to trzeba wysłać komunikat żądania do serwera, zerwać połączenie (lub nie), a później wysłać komunikat wznowienia downloadu od określonej pozycji. Czy się mylę?

Pozdrawiam.

MarcyÅ›.
Avatar użytkownika
marcys
Bladawiec
Bladawiec
 
Posty: 2
Dołączył(a): niedziela, 2 stycznia 2011, 20:02
PodziÄ™kowaÅ‚ : 0
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: C++ Bulder 2006 PE
RAD Studio 10.3 Community
[CodeBlocks,
CodeLite,
JetBrains CLion]: TDMGCC64 / Nuwen
Gadu Gadu: 3536455
    Windows XPFirefox

Re: Download pliku via HTTP od określonego bajtu.

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » poniedziaÅ‚ek, 10 stycznia 2011, 21:03

To na pewno jest możliwe, program musiałby zapamiętać, gdzie zakończył działanie, a po wznowieniu kontynuować. Nie wszystkie serwery pozwalają jednak na takie pobieranie plików. Nie wiem jak to zrobić, trzeba zagłębić się w dokumentację INDY.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    Windows XPFirefox


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Aplikacje sieciowe

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość