Dlaczego do razu nieporozumienie ?
Dlatego, że serwer, który działa 24 godziny na dobę to coś troszkę więcej niż po prostu aplikacja desktopowa. Wziąłeś chociażby pod uwagę coś takiego jak fragmentacja pamięci? Nie na wszystko, co się dzieje w VCL-u, masz wpływ, więc nie jesteś w stanie kontrolować wykorzystanie zasobów. I to może być poważny problem, a nie to, czy będzie w stanie obsłużyć 500 userów.
Pamiętam z forum 4p, że ktoś kiedyś pisał jakiś serwer w (chyba) delphi i miał problem z fragmentacją pamięci, pomimo że stosował oddzielną stertę dla każdego wątku/połączenia. Później okazało się, że pomimo tworzenia oddzielnych stert, alokacje szły z głównej sterty - pochrzanił coś z uchwytami. Tak więc problem jest całkiem realny.
Chyba, że jet jakiś wewnętrznym mechanizm podobny do puli wątków z JAVY w tym komponencie.
Czyżbyś wyhaczył wątek z forum "mojej pasji"?
