[BCB6]Aplication->Terminate() - problemy

dział ogólny

[BCB6]Aplication->Terminate() - problemy

Nowy postprzez beherit » sobota, 28 lutego 2009, 13:28

Mam mały problem z funkcją Application->Terminate(). Tworzę sobie plik dll (wtyczkę do pewnego programu) i gdy daję sobie w niej tą funkcję to wywala mi błąd linków:
Kod: Zaznacz cały
[Linker Error] Unresolved external 'Forms::Application' referenced from  X:\XXX\XXX.OBJ
[Linker Error] Unresolved external '__fastcall Forms::TApplication::Terminate()' referenced from X:\XXX\XXX.OBJ

Co najdziwniejsze jeżeli w opcjach projektu w Packages zaznaczę 'Build with runtime packages' i wpiszę standardowe biblioteki co zawsze mam tam 'vcl;rtl;vclx;bcbsmp;dclocx' to kompilacja przebiega bez problemu i wszystko działa jak należy. Wiem, że mogę zamienić Terminate np exit(); lecz to nie wchodzi w grę bo w tray'u zostaje wtedy ikonka po programie.
Ma ktoś jakiś pomysł jak to rozwiązać?
Obrazek
Avatar użytkownika
beherit
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 62
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lutego 2009, 19:55
Lokalizacja: Jarocin
PodziÄ™kowaÅ‚ : 2
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10
Kompilator: C++Builder XE5
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: [BCB6]Aplication->Terminate() - problemy

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » sobota, 28 lutego 2009, 15:14

Funkcja Application->Terminate() odnosi się do aplikacji, dlatego musi być wywoływana z poziomu aplikacji a nie z poziomu biblioteki DLL.
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: [BCB6]Aplication->Terminate() - problemy

Nowy postprzez beherit » poniedziaÅ‚ek, 2 marca 2009, 16:05

Tu się akurat z Tobą nie zgodzę bo wtyczka ładowana do pamięci już wykonuje takie operacji na aplikacji która ją załadowała :)
swoją drogą. poradziłem sobie już z tym problemem. Dodałem do pliku .bpr w LIBRARIES oraz SPARELIBS VCL.lib i się kompiluje i nie ma problemu z uruchamianiem dll na komputerach bez bcb :)
Obrazek
Avatar użytkownika
beherit
Homos antropiczny
Homos antropiczny
 
Posty: 62
Dołączył(a): poniedziałek, 16 lutego 2009, 19:55
Lokalizacja: Jarocin
PodziÄ™kowaÅ‚ : 2
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 0
System operacyjny: Windows 10
Kompilator: C++Builder XE5
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 6 gości