MessageBox - Problemy

dział ogólny

Re: MessageBox - Problemy

Nowy postprzez Witold » niedziela, 1 listopada 2009, 12:55

Cyfrowy Baron napisał(a):użyłeś funkcji .t_str(), a wcześniej pisałeś że nie działa.


Nie widzisz różnicy między: tym co wcześniej napisałeś:
Kod: Zaznacz cały
int mbResult2 = Application->MessageBox(
                      ("Dokonano zmian. Czy chcesz zapisać swojÄ… pracÄ™?").t_str(),
                      ("ZakoÅ„cz").t_str(),
                      MB_YESNOCANCEL | MB_ICONQUESTION);

a

Kod: Zaznacz cały
MessageBox (NULL, ("Nie można odnalźć " + LabeledEdit3->Text).t_str() ,TEXT("Znajdź"),  MB_ICONINFORMATION);


Pierwsze to metoda TApplication, drugie funkcja. t_str() i c_str() to metody klasy nie funkcje, próbowałeś wywołać t_str() dla ciągu znaków ? ;)

Cyfrowy Baron napisał(a):Skoro działa z funkcją MessageBox, to powinno tak samo działać z funkcją Application->MessageBox.


Nie, ponieważ w BC2009+ Application->MessageBox oczekuje troszkę innych argumentów (one są takie same, niezależnie jak jest zmapowany TCHAR):

z Forms.hpp
Kod: Zaznacz cały
   int __fastcall Application::MessageBox(const System::WideChar * Text, const System::WideChar * Caption, int Flags = 0x0);


Cyfrowy Baron napisał(a):
duf napisał(a):Korzystam z BDS2009 i tam w Project->Options jest pierwsza zakładka Directories and Conditionals. Mam ustawienie _TCHAR maps to char

Rozwiń tą myśl. Co z tego wynika?


w linku który podałem wcześniej jest cały temat o tym:
http://docwiki.embarcadero.com/RADStudi ... AR_Mapping
Avatar użytkownika
Witold
Konstrukcjonista
Konstrukcjonista
 
Posty: 223
Dołączył(a): piątek, 29 sierpnia 2008, 10:53
PodziÄ™kowaÅ‚ : 1
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 14
Kompilator: bcb6, Turbo C++ Explorer
    NieznanyNieznana

Re: MessageBox - Problemy

Nowy postprzez Cyfrowy Baron » niedziela, 1 listopada 2009, 13:27

Pierwsze to metoda TApplication, drugie funkcja. t_str() i c_str() to metody klasy nie funkcje, próbowałeś wywołać t_str() dla ciągu znaków ?


Umknęło mi... :oops:

Do jasnej ciasnej wcześniej pisałem że to nie działa ale z .c_str() a Witold napisał to z .t_str() a to zadziałało i jest proste więc nie wiem po co to roztrząsać ?


Po to żeby wiedzieć. Mi nie wystarcza, że coś działa, chcę jeszcze wiedzieć dokładnie jak działa i dlaczego działa inaczej, dlatego to roztrząsam...
Avatar użytkownika
Cyfrowy Baron
Administrator
Administrator
 
Posty: 4716
Dołączył(a): niedziela, 13 lipca 2008, 15:17
PodziÄ™kowaÅ‚ : 12
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 442
System operacyjny: Windows 7 x64 SP1
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
C++ Builder XE2 Update 4
SKYPE: cyfbar
Gadu Gadu: 0
    NieznanyNieznana

Re: MessageBox - Problemy

Nowy postprzez Pitek » niedziela, 1 listopada 2009, 14:25

To akurat rozumie ale nie wiem dlaczego słowa do mnie skoro Witold wytłumaczył i chyba tylko on mnie rozumie. ;)
Komputer służy do tego aby ułatwić Ci pracę, której bez niego w ogóle byś nie miał.
E.Murphy
http://piotrekprogramy.pl
Avatar użytkownika
Pitek
Kreacjusz
Kreacjusz
 
Posty: 290
Dołączył(a): środa, 14 października 2009, 14:53
Lokalizacja: Rybnik/Wrocław
PodziÄ™kowaÅ‚ : 43
OtrzymaÅ‚ podziÄ™kowaÅ„: 5
System operacyjny: Win 7 Ultimate 64bit SP1 / Ubuntu 19.04 LTS 64bit
Kompilator: Embarcadero RAD Studio XE2
SKYPE: pitek3010
Gadu Gadu: 7060047
    NieznanyNieznana

Poprzednia strona

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post

Powrót do Ogólne problemy z programowaniem

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości